Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
All in One
Ameryka Pn.: YM.F (DJIA), SP.F (SP500), NQ.F (NASDAQ100), RJ.F (Russell2000); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Chainlink; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Towary i Metale: CL.F (ropa), HG.F (miedź), XAU/USD (złoto), XAG/USD (srebro), ZC.F (kukurydza), ZS.F (soja); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.
Fusy na tydzień 49'11 ( 5 - 11 grudnia ) 2011-12-04 19:32
Witam i zapraszam na cotygodniowe Fusy.
AMERYKA PN/PD:
BOVESPA (interwał weekly, EOD, 60 min):
Na BOVESPIE od ostatnich dołków mamy na razie ruch wzrostowy mający siedem podfal. W takim kształcie jest to układ korekcyjny ale, jeżeli zostanie wygenerowana jeszcze jedna podfala wzrostowa, to będzie można mówić o impulsie. W wersji byczej byłaby to podfala a Minuette w Zigzagu abc jako podfala a Minute w drugiej trójce y Minute.
W oznaczeniu niedźwiedzim ruch wzrostowy musi zakończyć się na obecnej strukturze, którą można rozpisać jako D3 i oznaczając jako podfala x Minuette. Cały ruch wxy powinien zakończyć się w okolicach dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Warunkiem jest brak kontynuacji wzrostów. Tak więc nowe maksima zanegują tę wersję na korzyść oznaczeń byczych.
MERVAL (interwał weekly, EOD, 60 min):
Na MERVALU sytuacja podobna do BOVESPY w krótkim terminie. Jeszcze jedna falka wzrostowa zrobi z podejścia impuls wzrostowy. W wersji byczej będzie to część fali c Minute w X Minor w formie Flat.
W wersji niedźwiedziej ta sama fala X ma formę TR. Rozpisywanie podfal w tych formacjach jest obarczone największym ryzykiem. Nie mamy wszak pojęcia czy TR będzie zbieżny, rozbieżny, czy prostokątny. Układ, który pokazuje zakłada tę pierwszą formę. W takim układzie kreślona jest podfala c Minute w formie Zigzaga. Do zakończenia podfali a Minuette brakuje więc jednej małej podfali. Po jej wykreśleniu notacja zakłada wykreślenie fali b Minuette oraz kolejnego impulsu wzrostowego jako fala c Minuette. Tu trzeba zaznaczyć, że ewentualny powrót do spadków z obecnego poziomu (bez wykończenia impulsu) może oznaczać, że fala b Minute w TR nie zakończyła się i przybierze złożoną formę wxy Minuette. Jej zasięg to okolice 2200 pkt, a sam TR w takim układzie byłby formą prostokątną z horyzontalną podstawą.
DJIA (interwał weekly, EOD, 60 i 10 min):
W wersji byczej zakończyła się podfala 3 Minor w (a) Intermediate drugiej trójki wzrostowej, która będzie Zigzagiem. Do zakończenia fali (a) brakuje jeszcze jednej fali wzrostowej. Powinna ona dotrzeć do okolic poprzednich maksimów. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć falę (b) Intermediate, która powinna znieść od 38% do 50% fali (a). Strategia gry to pozycja długa po 11630 pkt (przetrzymana długa intra), ze stopem na 11930 pkt.
Na DJIA i SP500 w preferowanej wersji byczej kreślona jest podfala 5 Minor w (a) Intermediate. Fala ta mogła zakończyć się na ostatnich maksimach ale dopóki nie ma zejścia poniżej dołka fali 4 Minor pewności nie mamy. Fala ta może bowiem być kontynuowana. Typowo fala piąta ma długość równą fali pierwszej (lub 62% fali 1), a równość ta wypada minimalnie ponad poprzednimi maksimami. Kontynuacja jest wg mnie prawdopodobna. Strategia gry to pozycja długa po 11630 pkt, ze stopem na poziomie 11970 pkt (dno fali 4 Minor).
Wersja niedźwiedzia, wg mnie mniej prawdopodobna, zakłada ruch podwójnym Zigzagiem jako fala X Minor. W tym układzie struktura ruchu jest kompletna i każdy wzrost ponad szczyt fali c Minute zaneguje ją. Wstępnym potwierdzeniem zaś będzie impuls spadkowy. Na razie takowego nie widać. Strategia gry zgodnie z v1.
Dla przypomnienia układ Long Term
SP500 (interwał weekly, EOD, 60 i 10 min):
Na SP500 sytuacja jest identyczna do DJIA. Strategia gry to pozycja długa po 1203 pkt, ze stopem 1239 pkt.
POLSKA I EUROLAND:
DAX (interwał weekly, 60 i 10 min):
DAX jest w miejscu w którym zdecyduje się krótkoterminowy trend. Mamy bowiem wykreślonego Zigzaga o strukturze 5-3-5. Jeszcze jedna impulsowa fala wzrostowa i zrobi się z tego impuls wzrostowy. To zaneguje hipotezę o fali X. Oczywiście może potem zrobić się z całego ruchu siedem podfal lub jedenaście (układ korekcyjny) ale raczej nie będzie to już fala X w (b) Intermediate. Strategia zgodnie z v2.
Dla DAX w wersji niedźwiedziej komentarz pozostaje bez zmian. Struktura ruchu jest pełna i implikuje rozpoczęcie ruchu spadkowego. Każde wyjście ponad piątkowe maksima zaneguje notację. Strategia gry zgodnie z v2.
Wersja druga również nie ma wyboru. Tu do potwierdzenia impulsu jest konieczny jeszcze jeden impulsowy wzrost. Jeżeli fala dotrze minimalnie ponad poprzednie maksima to będzie można rozpisać ruch tak jak na wykresie. Może być jednak krótsza. W takim wypadku ostatnie fale wzrostowe będą stopnia Minute a cała piątka wzrostowa dopiero falą 1 Minor w (c) Intermediate. Tak po prawdzie to ta druga opcja wydaje mi się bardziej prawdopodobna patrząc po układzie na FW20, o czym niżej. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Wczorajsze L intra było nadspodziewanie zyskowne.
W wersji byczej, preferowanej sytuacja jest niejasna. Fala 5 Minor osiągnęłaby maksymalny zasięg (nie może być dłuższa od trójki) minimalnie powyżej szczytów z października, a to spełniałoby kryteria do zakończenia fali (c) Intermediate. Zwykle jednak w Zigzagach fala (c) jest równa co do długości fali (a), więc możliwe, że na piątkowym szczycie zakończony został dopiero pierwszy impuls stopnia Minor w fali (c). By to rozsądzić konieczne są kolejne podfale. Każde zejście poniżej dołka fali 4 Minor oznaczać będzie zakończenie impulsu (1 Minor – oznaczenie z altem). Kontynuację ruchu wzrostowego będzie trzeba traktować jako kontynuację fali 5 Minor. Strategia gry zgodnie z sygnałem.
CAC40 (interwał EOD i 60 min.):
Na CAC40 fale w długim terminie muszą być oznaczone inaczej niż na pozostałych wiodących indeksach. Tu bowiem nie może być mowy o fali IV Cycle w formie trójkąta. Musi ona przybrać inną formę. Stąd trudność z synchronizacją oznaczeń z innymi indeksami.
W wersji nowej pierwszej fala IV Cycle ma formę DZ. Obecnie kreślony jest drugi Zigzag ABC Primary, a konkretnie fala B w formie TR.
W krótkim okresie kreślimy podfalę (c) Intermediate w tym trójkącie. Powinna ona znieść ok 78.6% fali (b) Intermediate. Nie wgląda więc na zakończoną. Najprawdopodobniej po korekcie zobaczymy jeszcze jeden impuls wzrostowy jako C Minor w (c).
W wersji drugiej raczej nie ma na razie mowy o wykreśleniu całej fali Y. Tu musi więc być dokończony aby wykreślić Zigzag ABC Minor o strukturze 5-3-5. Brak impulsu w obecnym ruchu będzie wskazywał albo na jakąś opcję niedźwiedzią, nad którą będę pracował w weekend, albo Zigzag zostanie powtórzony tworząc DZ. Nie może to być jednak fala Y, a jakaś fala w TR. To również zaneguje hipotezę o podfali (2) Intermediate. Zobaczymy co przyniesie piątek.
W wersji drugiej kreślona jest podfala (2) Intermediate w C Primary. Jeżeli jest to fala druga więc nie może to być trójkąt, natomiast fala C Minor w Y powinna wyjść powyżej szczytu fali W Minor. Będzie to więc swoisty test dla oznaczeń bowiem zakończenie poniżej tego szczyty będzie wskazywało jednak na TR jako kreśloną strukturę. Wyjście ponad ten szczyt natomiast neguje trójkąt.
FW20 (interwał 60, 10 i 5 min):
Na FW20 w wersji pierwszej do wstępnego potwierdzenia poprawności notacji brakuje jednej fali wzrostowej, która utworzyłaby impuls jako fala i Minute w C Minor. Jeżeli fala ta nie powstanie, a ewentualny spadek zajdzie na falę 1 Minuette to wersja zostanie zanegowana. Jeżeli jednak zostanie wykreślona ww fala (jutro o 14.40 są dane o zatrudnieniu w USA, które mogą być pozytywne) to sądzę, że ma szanse dotrzeć do spadkowej linii trendu w okolicach 2330 pkt. Z tego poziomu spodziewałbym się odejścia jako fala ii Minute. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Wczorajsze L intra były nadzwyczaj smakowite;)
Na FW20 w wersji byczej, preferowanej można mówić o zakończeniu fali i Minute w C Minor. Obecnie kreślona jest podfala ii Minor. Podejrzanym elementem jest krótka fala 5 Minuette, która nie spełnia typowych zależności Fibonacciego dla piątek w impulsie. Nie jest to jednak konieczne do zakwalifikowania struktury jako impuls. Sprawa wyjaśni się gdy pojawią się kolejne podfale.
Fale drugie znoszą typowo od 50% do 62% fal pierwszych. Niższe zejście będzie więc podejrzane. Po zakończeniu fali ii Minute powinniśmy zobaczyć kontynuację fali C Minor, która musi, choćby minimalnie wyjść ponad szczyt fali A Minor. Strategia gry zgodnie z sygnałem
Taki sam ruch wzrostowy jaki postuluje wersja pierwsza zaneguje notacje niedźwiedzią. Jutro więc powinniśmy poznać golca używając pokerowej terminologii. Strategia gry zgodnie z v1.
W wersji niedźwiedziej ruch wzrostowy jest podwójnym Zigzagiem. Na korzyść takiej interpretacji przemawia modelowa zmienność podfal w DZ, a więc fala pierwsza w ruchu i ostatnie to fale najkrótsze. Mamy więc zmienność fal krótka, długa – długa, krótka. Tak opisana struktura implikuje rozpoczęcie impulsowych spadków, a każde wyjścia ponad piątkowe maksima notację zaneguje. Samo oznaczenie ostatnich struktur również nie jest przesądzone. Ostatni wzrost może bowiem być podfalą iv Minute w impulsie w dół (wg mnie mniej prawdopodobne bo na innych indeksach taki układ został zanegowany), lub też jest to fala (b) Intermediate w drugiej trójce (y) Intermediate. Strategia gry zgodnie z v1.
WIG, MW40 (interwał wk, eod, 60 i 10 min):
MW40:
Na WIGu sytuacja identyczna do FW20. Na MW40 musiałem inaczej oznaczyć falę (b), gdyż tu Zigzag został zanegowany. Obecnie oznaczenia postulują strukturę typu Flat.
Na szerszych indeksach sytuacja tożsama z FW20.
WIG20 (weekly):
Na wskaźnikach niewiele brakuje do ponownego sygnału sprzedaży na MACD. Jeżeli byki nie chcę do tego dopuścić to muszą się wziąć do roboty.
Na wykresie wskaźnikowym sytuacja bez zmian. Sygnały sprzedaży na MACD na razie nie ma.
W20USD (EOD):
Na W20USD zanegowany został Zigzag abc Minute. Oznacza to, że ruch wzrostowy jako a nie był impulsem a podwójnym Zigzagiem, a cała struktura fali B Minor może morfować obecnie we Flat lub TR.
Na wykresie denominowanym w USD komentarz pozostaje nadal ważny.
AZJA:
NIKKEI (interwał weekly, EOD, 60 min):
Na NIKKEI zamieniłem opcję główną z alternatywną. Zejście poniżej minimów z września co prawda nie neguje możliwości kreślenia fali b Minuette, gdyż ta może wychodzić poza zakres fali a, ale wydaje się bardziej prawdopodobne kontynuowanie impulsowego zejścia w ramach fali iii Minute. Wszystko zależy od tego czy zobaczymy kontrę byków na wiodących parkietach.
Na NIKKEI jeszcze jeden wzrost i będzie można mówić o zakończeniu fali i Sub-Minuette w c Minuette. Całość tworzy falę ii Minute w impulsie 3 Minor.
SENEX (interwał weekly i EOD):
Podobnie na BSE30. Tu nadal możliwa jest opcja z abc Minute jako B Minor w formie Flat, ale fale również można rozpisać bardziej niedźwiedzio.
Na SENEX jeżeli fala B Minor ma przybrać formę Flat to fala c Minute musi być kontynuowana ruchem impulsowym w górę. Zejście poniżej ostatnich minimów zaneguje notacje na korzyść opcji niedźwiedziej.
Wg takiej alternatywy fala (c) Intermediate w TR może być potrójnym Zigzagiem. To rzadka formacja i zdarza się prawie wyłącznie jako fala składowa w trójkątach, ale właśnie z takim układem mamy do czynienia.
W wersji niedźwiedziej powinniśmy zobaczyć odwrót. Ewentualne przebicie minimów potwierdzi notację. Fala B Minor osiągnęła już typowy dla ZZ zasięg więc kontynuacja wzrostów będzie wspierała wersje byczą. Fala ta nie może wyjść ponad 62% zniesienie fali A.
SHANGHAI (interwał weekly i EOD):
W Szanghaju mamy korektę ostatnich wzrostów. Niby spodziewaną ale mam kłopot z poprawnym oznaczeniem ostatnich wzrostów jako impuls, a taki powinien się pojawić w początkowej fazie ruchu jako fala d Minute. Możliwe, ze fala a Minuette zakończył się na drugim szczycie w podejściu wzrostowym ale to jest podejrzane. Dalsze ruchu potwierdzą bądź nie oznaczenia. Na razie są pod znakiem zapytania.
W Szanghaju kontynuacja spadków poniżej ostatnich minimów zaneguje notację.
WALUTY:
EUR/USD (interwał EOD, 60 i 10 min):
Na EDKU kreślona jest podfala y Minuette w b Minute. Na razie mamy wykreśloną podfalę a w drugiej trójce oraz falę b, która jest w trakcie budowy. Do zakończenia układu D3 jako b Minute brakuje jednej fali wzrostowej. Fala ta może dojść do 38% zniesienia całego ruchu spadkowego.
Na EDKU ruch wzrostowy od ostatnich dołków ma bez wątpienia korekcyjny charakter. Z czasem więc będzie na pewno zniesiony ruchem zgodnym z trendem głównym dla interwału 60 min. Sama fala b Minute (o ile notacja jest poprawna) powinna jednak znieść sporo więcej fali a Minute. Zakładam więc, że jej struktura nie jest jeszcze wypełniona. Gra przeciw trendowi jest jednak zawsze bardzo ryzykowna więc stop loss jest konieczny a preferowana jest gra intraday. Strategia zgodnie z poziomami decyzyjnymi.
YEN/USD (interwał EOD i 60 min):
Jenot zanegował hipotezę o impulsie spadkowym. Oznacza to, że fala 3 Minor nie rozpoczęła się. Pisałem zresztą wcześniej o wątpliwościach związanych z LD jako początku fali trzeciej. Na razie nie mam pomierzonej opcji alternatywnej. Ta którą przedstawiam jest na razie hipotezą. W weekend będę ją sprawdzał. Zakłada ona kreślenie złożonej fali 2 Minor. Obecnie byłaby kreślona fala x Minute w formie podwójnego Zigzaga. Pierwszy jest zakończony a ostatni wzrost jest podfalą x Minuette. Wersja zakłada więc wykreślenie jeszcze jednego Zigzaga abc Minuette w dół. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Poprzednia krótka została wystopowana bez zysku.
Jenot powinien kontynuować swoją krzywą spadkową nachyloną do dołu, aż w okolice poprzednich minimów. Ruch oznaczony jako x Minute powinien być kontynuowany jeszcze jedną trójką abc Minuette. Strategia gry zgodnie z sygnałem.
USD/CAD (interwał EOD, 60 min):
W wersji niedźwiedziej kreślony jest Zigzag ABC Minor jako Y w (2) Intermediate. W fali A Minor brakuje jednej podfali aby zakończyć impuls. Być może fala A zejdzie do okolic 1.005 ale to nie jest konieczne. Wystarczy poprawienie obecnych minimów impulsem. Po zakończeniu fali A powinniśmy zobaczyć falę B znoszącą od 38% do 50% fali A.
Na Loonie najprawdopodobniej zakończyła się podfala A Minor w Zigzagu Y. Fala B powinna typowo znieść od 38% do 50% fali A (maksymalne zniesienie to 62%), po czym powinniśmy zobaczyć kolejny impuls spadkowy jako C Minor w Y. Fale A i C w Zigzagach typowo są równe lub wchodzą w relację Fibo 62%.
GBP/USD (interwał EOD, 60 i 10 min.):
Na Kablu kreślona jest podfala y Minute w B Minor. Do jej zakończenia brakuje jednej podfali wzrostowej jako c Minute w y. Cały ruch ma szansę zakończyć w okolicach 62% zniesienia całych ostatnich spadków. Strategia gry zgodnie z sygnałem.
Na Kablu jeżeli kreślona jest fala B Minor to powinna ona znieść więcej fali A Minor. Dlatego, choć ruch wzrostowy ma charakter korekcyjny, wg mnie struktura nie jest jeszcze zakończona. Oznaczanie ruchów korekcyjnych to jednak loteria (kilka struktur do wyboru) więc proszę posiłkować się poziomami decyzyjnymi przy zajmowaniu pozycji.
USD/PLN (interwał EOD, 60 i 10 min):
Na USD/PLN ostatnie ruchy wyglądają na korektę typu Flat jako podfala iv. Jeżeli tak jest to ruch korekcyjny jest już zakończony. Kontynuacja spadkowego ruchu oznaczać będzie zakończenie fali v Minute zakończyła się na ostatnim szczycie. Problem w tym, że ruch w górę tworzący drugi szczyt wygląda na trójfalowy więc wg mnie bardziej prawdopodobne jest to, że jest to fala b Minuette we Flat jako iv Minute. Strategia gry zgodnie z sygnałem.
Na USD w wersji byczej komentarz jest nadal ważny. To co można dodać to to, że każde zejście poniżej piątkowych minimów bez ustanowienia nowych szczytów zaneguje notację na korzyść wersji niedźwiedziej. Strategia gry zgodnie z sygnałem.
Wersja druga postuluje zakończenie fali (d) Intermediate na ostatnim szczycie. W tym wypadku ruch spadkowy musi być kontynuowany impulsowo – podfala 3 Minuette.
EUR/PLN (interwał EOD, 60 i 10 min):
Podobnie na EUR/PLN. Tu w wersji byczej mamy jeszcze jedną podfalę wzrostową do wykreślenia. Warunkiem jest brak zejścia poniżej piątkowych minimów. Formalna negacja oznaczenia nastąpi przy zejściu w zakres fali i Sub-Minuette (4.45). Strategia gry zgodnie z sygnałem.
W wersji niedźwiedziej kreślona jest podfala ii Sub-Minuette w formie Flat. Tu ruch nie powinien przekroczyć znacząco 4.520. Po zakończeniu fali ii impulsowe spadki muszą być kontynuowane.
CHF/PLN (interwał weekly, 60 min):
Na Franku wykreślona została fala iv Sub-Minuette i być może rozpoczęła się fala piąta w 3 Minuette.
Na Franku do zakończenia fali trzeciej nadal brakuje jeszcze jednej podfali wzrostowej. Wzrosty jednak są anemiczne i mam wątpliwości co do ich impulsowego charakteru. Wg mnie bujamy się w jakiejś horyzontalnej korekcie nadal. Formalnie zejście poniżej 3.60 neguje hipotezę o impulsie wzrostowym jako i Minute w (5) Intermediate.
Wersja wg mnie bardziej prawdopodobna to rozległa horyzontalna korekta w formie TR. Obecnie wg notacji rozpoczęła się podfala d Minute.
TOWARY I METALE:
CRUDE (interwał weekly i EOD, 60 min):
Na CRUDE wg mnie nadal kreślona jest podfala x Minute w B Minor. Do jej zakończania brakuje jeszcze podfali c Minuette w drugiej trójce abc. Być może wyjdzie ona minimalnie ponad poprzednie szczyty więc pozycja długa brana na sygnale bezwzględnie musi być zabezpieczona stopem. Po zakończeniu fali x powinniśmy zobaczyć falę y z zasięgiem w okolicach 95 USD.
Na CRUDE komentarz nadal ważny. W oznaczeniach w krótkim terminie podniosłem jednak stopień wszystkich fal gdyż poprzedni był błędny. Nie zmienia to na jotę ich wymowy. Strategia gry zgodnie z sygnałem.
COPPER (interwał weekly, EOD i 60 min):
Na COPPER struktura abc Minute jako y w X Minor jest pełna. Teoretycznie więc powinny zacząć się spadki jako fala Y Minor. Problem w tym, że ruch można również rozpisać jako niedokończony impuls a to zmieniłoby oznaczenia na prostą falę c Minute. Na razie nie mam gotowej takiej opcji ale przygotuje ją w weekend w przypadku kontynuacji ruchu wzrostowego. Strategia gry to pozycja długa po 345 USD ze stopem na 352 USD.
Na COPPER jeżeli ruch wzrostowy od ostatnich minimów ma być korekcyjnym Zigzagiem to musi zakończyć się na ostatnich maksimach. Każdy wzrost ponad nie może oznaczać kreślenie impulsu wzrostowego. Strategia gry to pozycja długa po 345 USD ze stopem na 352 USD.
Wersja bycza zakłada właśnie taką ewentualność. W tym wypadku fala c Minute musi wyjść powyżej szczytu fali a Minute. Problematyczna w takim oznaczeniu jest struktura właśnie tej fali. Nie mam pewności czy był to impuls wzrostowy. Jeżeli był to nie spełnia klasycznych zależności Fibo (fala piąta skrócona). Dlatego preferencje są przy wersji pierwszej.
GOLD SPOT (interwał weekly, EOD i 60 min):
Na GOLD w wersji byczej kreślony jest impuls wzrostowy jako fala a Minuette. Jej zasięg oceniam na okolice 1800 USD. Nie jest więc on zakończony i cała struktura nadal nie jest pewna. Może się bowiem zakończyć na korekcyjnej liczbie podfal, co pokazuję w wersji drugiej. Dlatego pozycje długą sugeruję grać wyłącznie intra do momentu wyrysowania klarownego impulsu wzrostowego i przebicia 1800 USD.
Na GOLD w wersji byczej ruch wzrostowy w ramach falo a Minuette musi być kontynuowany, gdyż nawet podfala iii Sub-Minuette nie jest zakończona pod względem struktury. Reszta poprzedniego komentarza, wraz ze strategią gry pozostaje bez zmian.
Wersję drugą można próbować ratować oznaczając obecny ruch wzrostowy jako D3. W takim wypadku brakuje jednej podfali wzrostowej do zakończenia ruchu. Jeżeli będzie ich więcej to potwierdzi to wersję pierwszą.
W wersji drugiej do dociągnięcia jest podfala c Minuette w b Minute. Cały ruch wzrostowy w ramach tej fali musi mieć ni mniej ni więcej tylko siedem podfal (D3). Wstępnym potwierdzeniem poprawności tego oznaczenia będzie ponowne zejście poniżej wzrostowej linii trendu, nad którą udało się niedawno powrócić.
SILVER (interwał weekly, 60 min):
Na SILVER w wersji niedźwiedziej mam kompletną strukturę fali 2 Minuette. Dopuszczam jeszcze niewielki wzrost w ramach podfali c w 2 Minuette ale kontynuacja wzrostu więcej niż jedną falą potwierdzi wersję byczą.
Na SILVER w opcji spadkowej ruch w dół musi być kontynuowany. Każde wyjście na nowe maksima zaneguje hipotezę o zakończeniu fali 2 Minuette.
W wersji byczej fala c Minute musi być kontynuowana przynajmniej do przełamanej linii trendu, a idealnie nawet w okolice 35 USD. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć odejście jako B Minor.
Kontynuacja zejścia w dół poniżej szczytu fali 1 Minuette natomiast zaneguje wersję byczą. Niewiele do tego brakuje szczerze mówiąc.
SOYAOIL (weekly):
Na SOYAOIL mamy zejście spadkowe ale nie sądzę by był to początek fali trzeciej. Wydaje mi się, że pobujamy się jeszcze w dwójce.
Na SOYAOIL nadal wydaje mi się, ze ostatni spadek jest trójfalowy, a to implikuje kontynuację fali drugiej w bardziej złożonej formie. Nie można wykluczyć jednak, że z tej trójki zrobi się impuls spadkowy. Oznaczać to będzie rozpoczęcie fali trzeciej w impulsie w dół.
PS. Przypominam, że trwa promocyjny bezpłatny tydzień na wszystkie usługi serwisu AES. O szczegółwach można przeczytać w dziale "Aktualności" .
Pozdrawiam
LeM
< Wstecz